Tere,

Tänan teid, et olete leidnud oma tee minu blogisse.

Jagan siin oma mõtteid ja kogemusi klienditeeninduse teemal ning kõige muu kohta, mis vähegi klienditeenindusega põimub.

Head lugemist!

#19 Tugev organisatsiooni kultuur on ettevõttele nagu piibel religioonile.

#19 Tugev organisatsiooni kultuur on ettevõttele nagu piibel religioonile.

Eestis on täna endiselt veel väga palju ettevõtteid, kes kasutavad excelipõhist juhtimist.

Ainuüksi numbrid määravad, kas meil oli hea kuu või mitte. Me laseme numbritel juhtida meie suhtumist oma tiimiliikmetesse, selle asemel, et juhtida inimesi, kes omakorda juhivad meid heade numbriteni.

Me kõik räägime klienditeeninduse olulisusest, aga samas me ei taha sinna väga palju investeerida.

Mulle on jäänud mulje, et me näeme inimeste arengusse panustamist pigem kuluartiklina, kui pikaajalise investeeringuna. Meie esimene küsimus tihti on “Kui palju see maksab?”, selle asemel, et uurida “Kui palju lisaväärtust see minu tiimile ja klientidele tulevikku silmas pidades annab?”

2083.jpg

Palun ärge saage valesti aru. Ma ei väida, et me oleme väga kehvad klienditeenindajad. Minu point on hoopis see, et meil on nii palju arenemisruumi ning kasutamata potentsiaali. Ma siiralt usun, et meie hulgas on väga palju suurepäraseid inimesi, kellega koos Eesti klienditeeninduse keskmist taset oluliselt tõsta.

Ma lihtsalt täna näen, et me oleme oma prioriteetidega jäänud 15-20 aasta tagusesse aega. Meie klienditeeninduse tase saab olla ainult nii hea, kui meie teeninduskultuur ning investeeringud sellesse.

Et teha ettevõttena imelisi tegusid, peavad nii liidrid kui ka tiimiliikmed pühendama ennast "Maagia" loomisele. Ainuke viis, kuidas seda teha on hoida oma inimesed õnnelikuna. Sinu inimesed peavad teadma, et sa teed liidrina kõik selleks, et neil oleks olemas vahendid ettevõtte ja isiklike eesmärkide saavutamiseks. Õnnelik tiim --> õnnelikud kliendid

Ei mingit nõidust – sa kas keskendud Maagia loomisele……..või siis mitte.

Kui sa ei tea kust juhina alustada, siis küsi endalt. Millal ma viimati Eli või Annaga silmast silma vestlesin? Kas ma tean nendest ka tööväliselt midagi? Mis on nende hobid, mida neile teha meeldib? Millal sa viimati oma meeskonnaga koos väljaspool tööaega koos aega veetsid? Oled sa uurinud, mida Vahuril vaja läheb, et oma tööd paremini teha?

Kui sa ei ole, siis suurepärane koht, kust alustada. See kogemus, mida me oma meeskonnale ettevõtte sees pakume määrab üsna selgelt ära, kuidas me oma kliente kohtleme. Ma ei tea ühtegi head klienditeenindajat, kes ärkab iga hommik ülesse ja mõtleb, et pekki küll, jälle peab tööle minema. Mõtle korraks selle peale!

See kindlasti ei jää viimaseks korraks, kui ma suhtlemisest ja suhtumisest räägin. Kui fitnessis kehtib reegel, et tervis ja hea vorm on 70% söömine ja 30% trenn, siis sama reegel kehtib ka klienditeeninduses. 70% suhtumine, 30% reaalsed teadmised.

#20 Mis juhtub, kui teha oma klientidest / kasutajatest hoopis liikmed?

#20 Mis juhtub, kui teha oma klientidest / kasutajatest hoopis liikmed?

#18 Millest saab alguse Maagiline Klienditeenindus?

#18 Millest saab alguse Maagiline Klienditeenindus?