Tere,

Tänan teid, et olete leidnud oma tee minu blogisse.

Jagan siin oma mõtteid ja kogemusi klienditeeninduse teemal ning kõige muu kohta, mis vähegi klienditeenindusega põimub.

Head lugemist!

#30 Ootad, et keegi sulle midagi annaks või võtad ise?

#30 Ootad, et keegi sulle midagi annaks või võtad ise?

Väga palju inimesi panustab suurema osa oma ajast, et saada hea haridus. Meid on niimoodi lihtsalt kasvatatud. Käi koolis, saa häid hindeid, mine ülikooli, õpi mingi amet selgeks, tööta 40 aastat, saa pensionit ja siis noh, tead küll.

Nad ootavad, et õpetajad koolis neile midagi väärtuslikku õpetaks.

Paljud inimesed teevad oma tööl täpselt seda sama. Nad ootavad, kuni ülemus neile järgmise ülesande või võimaluse annab, et plusspunkte koguda ning klassikaliselt karjääriredelil samm edasi teha.

Väike hulk inimesi võtavad ise endale mingid kohustused. Nad tahavad teha üle keskmise ja ei oota seda maagilist momenti, et keegi neile ülesandeid kandikul ette toob.

Nad võtavad parima võimaliku hariduse, esitades küsimusi, mida "õpikus" ei ole ja panevad inimesed oma erialal proovile. Nad otsivad endale projekte, mis annab neile juurde rohkem, kui juurutatud koolisüsteem, avastades senitundmatut maad.

Nad käivad vabatahtlikult kursustel ja õpivad ise midagi juurde. Nad teevad ettepanekuid, kuidas õppetööd, tööelu, tööprotsesse lihtsamaks, huvitavamaks ja kaasahaaravamaks teha.  Nad loovad lisaväärtust endale ning teistele enda ümber.

Ärge kardke neid, kes palju küsimusi küsivad. Kõige ohtlikumad on inimesed, kes mitte midagi ei küsi.

Ära maga ja tee ainult minimaalset, mis sinult nõutakse.

Kumb sina oled? Ootad, et keegi sulle midagi annaks või võtad otsid ise võimalusi, millest kinni võtta?

Dont-Afraid-Ask-Questions.jpg
#31 Kuidas ära tunda tõelist geeniust?

#31 Kuidas ära tunda tõelist geeniust?

#29 Miks 9 inimest 10st ei realiseeri oma potentsiaali?

#29 Miks 9 inimest 10st ei realiseeri oma potentsiaali?