Tere,

Tänan teid, et olete leidnud oma tee minu blogisse.

Jagan siin oma mõtteid ja kogemusi klienditeeninduse teemal ning kõige muu kohta, mis vähegi klienditeenindusega põimub.

Head lugemist!

#42 Mis on Sinu konkurentsieelis?

#42 Mis on Sinu konkurentsieelis?

Kas sa oled edukas või saad edukaks sellepärast, et sa vastad oma klientide emailidele mõned minutid kiiremini, sul on suurem naeratus, “passid” tööl kauem vms?

...vaevalt

Kui sa surud oma inimeste intellektuaalset ja loomingulist lähenemist alla ning ületähtsustad industriaal-lähenemist, siis palju jõudu sinu kätesse. Ujud massiivses jões vastuvoolu. Mida ma selle all silmas pean? Töö iseloom on “9-to-5”, inimesed järgivad rangeid reegleid ja ettevõtte poliitikat, mitte väärtusi.

Mina isiklikult arvan, et sinu konkurentsieelis seisneb ainuüksi selles, et sa seisad vastu ja oled üle oma ärevatest momentidest ja ütled õigel ajal EI, kui sinu ürgne sisaliku aju võimust tahab võtta. Teed seda paremini, kui keegi teine.

Võibolla saavutasid konkurentsieelise sellepärast, et ületasid oma käitumisliku inertsi ja oled oma valdkonnas lihtsalt parem, kui teised. Võibolla hoopis sellepärast, et tegid midagi, mida teised ei ole nõus tegema ning riskisid täieliku põrumisega.

Kui sa  tõstad oma teadlikkust, oled avatud ja kaalud kõiki võimalikke lahendusi arengu suunas. Kui teed midagi, mis sinu inimesi, kliente ja konkurente heas mõttes hirmutab - saadab sind edu.

Rohkem aega oma äriplaani lihvimisele ja paremate / ideaalsete tingimuste ootamisele ei ole õige tee. Hoopis suured munad on! Kui avad ennast võimalustele ja suundadele, mis sind hirmutavad. See on eelis! Kui teed midagi, mida ainult vähesed on nõus tegema. See on õige tee!

Miks ma seda kõike kirjutan?

Ainult sellepärast, et võitlen endaga iga päev, iga tund ja iga minut. Kirjutamine on osa sellest arenemisprotsessist.

Ühel õlal istub mehike, kes ütleb, vali turvaline tee ja tee midagi, mida sa juba oskad. Mine tagasi oma vanale töökohale. Teisel õlal istub suurte munadega päkapikk, kes ütleb, et sinus on palju jõudu ja potentsiaali teha elus kõike, mida oled alati tahtnud. Lihtne elu on loobujatele ja nõrkadele.

Loksutan ennast pidevalt kahe maailma vahel nagu 95% meist.

Elul on omadus meid kogu aeg proovile panna, testida, hirmutada ja haiget teha. Meie ülesanne on silmad kinni panna, hambad kokku pressida ja sellest möllust ennast läbi närida. Ainult nii toimub areng ja see ongi meie konkurentsieelis.
 

“Whether you think you can, or you think you can't…….you're right.”― Henry Ford
#43 Kurja kliendi maagia.

#43 Kurja kliendi maagia.

#41 Kerge, tehtav või võimatu?

#41 Kerge, tehtav või võimatu?