Tere,

Tänan teid, et olete leidnud oma tee minu blogisse.

Jagan siin oma mõtteid ja kogemusi klienditeeninduse teemal ning kõige muu kohta, mis vähegi klienditeenindusega põimub.

Head lugemist!

#20 Mis juhtub, kui teha oma klientidest / kasutajatest hoopis liikmed?

#20 Mis juhtub, kui teha oma klientidest / kasutajatest hoopis liikmed?

Mõtle oma klientidest, kui liikmetest ja kohtle neid nagu oma ema, isa ja teisi pereliikmeid.

Maailma ühe tugevaima klienditeeninduskultuuriga ettevõttel American Expressil ei ole kliente või kasutajaid, neil on liikmed. Paljudest nendest klientidest võivad teile unepealt uhkusega öelda, kui kaua nad liikmed on olnud. Endine CEO Jim Bush on öelnud, et liikmelisus on midagi, mida nende liikmed kasutavad, kui aumärki või auasja.

Mõtle korraks, kui sa hakkaksid oma kliente kohtlema ja vastu võtma nagu presidenti või kedagi muud erilist. Mida sa teeksid siis teistmoodi võrreldes praegusega? Mida see sinu ärile kaasa võiks tuua?

Paku oma liikmetele erinevaid eksklusiivseid hüvesid.

Sinna kuuluvad, suurepärased maitseelamused, võimalus saada hea hinnaga pileteid erilistele üritustele, muusika, teater jne. (VIP Piletid). Pidevalt reisivatele inimestele ligipääs VIP alale jne. Kasuta kõiki oma kontakte, et luua palju erinevaid võimalusi.

Milliseid hüvesid võiksid sa oma liikmetele pakkuda, mis on omased ainult sinule ning mida liikmed mujalt ei saa?

Investeeri liikmelisusesse.

Võta ükskõik milline tipptasemel kliendikogemust pakkuv ettevõte, neil kõigil on ühine omadus ja mõtteviis. Nad näevad kingituste tegemist ja liikmelisusele “kuluvat” raha investeeringuna, mitte miinusena ettevõtte pangakontol. Nad näevad selles väga pikaajalist strateegilist väärtuspakkumist.

 

Iga targalt “kulutatud” 200 € võib sulle selle pealt tagasi tuua 5000€.

Teenindus ei ole kulu, see on investeering. Me tihti hindame kliente nende ühekordse kasu tekitamise alusel ning maksimeerime oma kasumi igalt ostult või teenuse kasutamiselt.

Selline lähenemine on täna selgelt aegunud ning mitte enam nii väga uus suund on mõelda, mida iga klient sinu heaks kogu oma eluea jooksul suudab ära teha. Eesmärk on ju teha igast liikmest oma brändi saadik ning luua talle selline keskkond, et ta soovib kõik oma sõbrad ja pereliikmed sinu ettevõtte liikmeteks tuua.

Mõtle ise näiteks, kui sa kuskile restorani sööma või kinno filmi vaatama lähed. Kellelt sa nende kohta infot küsid enne, kui lähed? Oma sõpradelt ja tuttavatelt. Täpselt sama lähenemist kasutavad ka kõik teised inimesed.

Inimeselt inimesele turundus on väga oluline ja mida rohkem on sinu liikmete hulgas brändi saadikuid, seda rohkem ja kiiremini kasvab sinu toote või teenuse tuntus. Tundub üsna loogiline?

Kui sa ikka arvad, et Miko ajab udujuttu, siis see on täiesti okei, aga ära tule mulle pärast kurtma, et miks kõik su kliendid konkurentide juurde lähevad.

Klienditeenindus on ainuke väärtus, millega me suudame endale sarnastest ettevõtetest eristuda. Mida loovam sa oled, seda parem kogemus sinu liikmetel ning seda suuremad on numbrid majandusaruandes.

Teenindus on üks kõige mõjuvõimsamaid kanaleid ettevõtte kasvatamiseks. Selle mõte on kasutada inimeste omavahelist suhtlemist vastastikuse väärtuse loomiseks. Ole uhke iga investeeringu üle, mida sa liikmelisuse arendamiseks teed. Oled väga õigel teel.

Täna on täpselt õige päev, et hakata investeerima teenindustaseme tõstmisesse. Loo sellest tõeline kogemus, millest inimesed räägivad ka nädalaid ja kuid pärast seda, kui nad sinu ettevõttega suhtlesid.

 

Küsi endalt, kuidas ma saan täna astuda esimesi samme ning investeerida liikmelisuse programmi ehitamiseks?

#1: Võta kliente nagu oma pereliikmeid või erilist gruppi inimesi. Kasuta mis iganes terminit selleks, mis sobib sinu äri iseloomuga.

#2: Tee oma meeskonnaga väike ajurünnak erinevate hüvede teemal, mida saaksite oma liikmetele pakkuda. Tee tavalisest teenindusest oma liikmete jaoks eriline kogemus.

#3: Investeeri liikmelisuse loomisele.

#21 Klienditeeninduskultuuri evolutsiooni 5 staadiumit.

#21 Klienditeeninduskultuuri evolutsiooni 5 staadiumit.

#19 Tugev organisatsiooni kultuur on ettevõttele nagu piibel religioonile.

#19 Tugev organisatsiooni kultuur on ettevõttele nagu piibel religioonile.