Tere,

Tänan teid, et olete leidnud oma tee minu blogisse.

Jagan siin oma mõtteid ja kogemusi klienditeeninduse teemal ning kõige muu kohta, mis vähegi klienditeenindusega põimub.

Head lugemist!

#33 Milliseid eesmärke endale püstitada?

#33 Milliseid eesmärke endale püstitada?

Kuna eesmärkide ja uusaastalubaduste aeg hakkab lähenema, siis tegemist on täiesti asjakohase teemaga. Iga-aastane / igakuine eesmärkide püstitamine üksinda, sõpradega või oma meeskonnaga on alati väga motiveeriv ning käimatõmbav. Vähemalt minu jaoks.

Me püstitame käega rinnale tagudes üllaid eesmärke “päästame külasid”, “muudame Eesti riiki”, “käime 5x nädalas trennis”, “korjame kodutute kasside heaks raha ja leiame neile kodud” , “kahekordistame oma teenistuse”, “lõpetame kooli”, “saame finantsiliselt vabaks” jne.

Mida sa harva kuuled – “ma ei taha läbi põleda”, “ma ei taha näida rumalana”, “ma ei taha teha vigu.”

Need on tegelikult väga tavalised eesmärgid, millest mõtleme, aga ei räägi. Kuigi me ei pane neid kirja, siis tegelikult valdavalt domineerivad meie kirja pandud eesmärkide üle.

Mõtle korraks, kui tihti on sinu eesmärk tööl, trennis või eraelus – “Palun ära pane rukkisse” või “ära palun tee ennast lolliks ja ütle midagi väga rumalat?” Neid eesmärke on väga lihtne saavutada, ma tean. Tee nii vähe, kui võimalik, et mitte eksida.

Nende viimaste eesmärkide üldlevinud probleem on, et nad saboteerivad sinu tõelisi saavutuslikke ja edasiviivaid eesmärke.

Avan nüüd teistsuguse eesmärkide seadmise tahu, millest paljud ei räägi ja peavad tabuks. Minu mõtlemine üldisest mainstream suhtumisest eesmärkide seadmisesse on mõnevõrra teine.

See ei ole rumal, kui sead endale eesmärgiks alustada mitmeid tegevusi, mis ebaõnnestuvad. Küsid 3 rumalat küsimust nädalas (sest pole olemas rumalaid küsimusi :) ) või teed blogipostituse, millega valdav enamus ei nõustu ning saad negatiivset tagasisidet.

Kui sul ei ole selliseid eesmärke, kuidas sa üldse plaanid edukas olla ning teha midagi erilist? Ma ei tea miks, aga me oleme programmeeritud õppima kõige rohkem oma vigadest ja möödapanekutest. Miks mitte pannagi eesmärgiks teha teatud määral vigu?

Vigu teeme me nii või teisiti. Küsimus ei ole kas me neid teeme, vaid millal ja kui palju me neid teeme. Tean omast käest, et seades teatud määral vigade tegemise oma eesmärgiks, aitab nendega vigadega palju paremini toime tulla. Sa oled nende jaoks valmis.

#34 Kuidas oma ettevõtte müüki kõige efektiivsemalt suurendada?

#34 Kuidas oma ettevõtte müüki kõige efektiivsemalt suurendada?

#32 Kas millegi nimel pingutamine on müüt?

#32 Kas millegi nimel pingutamine on müüt?