Tere,

Tänan teid, et olete leidnud oma tee minu blogisse.

Jagan siin oma mõtteid ja kogemusi klienditeeninduse teemal ning kõige muu kohta, mis vähegi klienditeenindusega põimub.

Head lugemist!

#18 Millest saab alguse Maagiline Klienditeenindus?

#18 Millest saab alguse Maagiline Klienditeenindus?

See on tõenäoliselt teema, millest ma viimasel ajal kõige rohkem rääkinud olen. Ei ole vahet, kus seltskonnas ja millisest otsast ma kellegagi äriteemasid lahkan, jõuan ma ikkagi tagasi klienditeeninduse ja sellesse suhtumise juurde.

Klienditeenindus on selline huvitav valdkond, mida me keegi kooli eraldi õppima ei lähe. Oled sa kuulnud kedagi põhikoolis või keskkoolis entusiastlikult hõiskamas, et vot sõbrakesed, ma lähen nüüd üli- või elukooli klienditeenindajaks õppima?

See on väärtushinnang, mis tuleb meile kodusest kasvatusest ja lapsepõlvest kaasa.  Klientide eest hoolitsemine ja nende hoidmine on iseloom ja eluviis, mitte lihtsalt töö.

Kui sa tahad püsti panna maailmatasemel klienditeenindusettevõtte, siis peavad kõik sinu tiimiliikmed olema Maagilise teeninduse mõtteviisiga, mitte lihtsalt tegema klienditeenindust. Ole heas mõttes ettearvamatu, mentalist ja Houdini.

Mis neil vahet on?

Kui sa lihtsalt töötad klienditeenindajana, siis sa sooritad minimaalse pingutuse, et klientide küsimustele vastata, pakud teenust, müüd midagi jms. Klienditeeninduse tegemine tähendab keskendumist konkreetsele kliendikontaktile sellel ajahetkel.

Maagiline teenindus on visioon, mis vajab proaktiivset lähenemist. Me lahendame inimeste küsimusi ja muresid, mida nad isegi ei tea, et neil on või võivad tekkida. Me teeme rohkem, kui kliendid ootavad.

Me hangime nende kohta võimalikult palju infot, sest personaalsus on Maagia väga suur osa. Me tunneme oma kliente, soovime neile isiklikult õnne sünnipäeva puhul, saadame kingitusi lapse sünnipäeva puhul või mõne suurema elusündmuse puhul. Me teeme oma klientidest enda pereliikmed ja meie äri evangelistid. Me suuname oma energia eluaegsele vastastikusele väärtuse loomisele.

Oletame, et sa oled autode müügiga tegelev ettevõte. Meie üks ja ainuke eesmärk saab olla jõuda staadiumisse, kus klient mõtleb – Autod = Sinu ettevõtte. Ta isegi ei kaalu ühtegi muud brändi, sest meie loomuses ei ole ju viia oma raha perekonnast välja. Sinu ülesanne on luua see perekonna tunne.

Üks Superstaar tiimis ei tähenda mitte midagi. Omanikud, osanikud ja kõik teised liidrid peavad selle ühise eesmärgi nimel meeskonnana tööd tegema. Kui liidrid nii ei arva, siis ei saa ka süsteem toimida.

Süsteem toimib ainult sellisel juhul, kui iga tiimiliige koristajast omanikuni suhtub klientidesse, kui oma pereliikmetesse. Usu mind, teie kliendid vastavad teile samaga ning toovad oma raha teile veel pikki aastaid.

Piltlikult, kui sa tahad ehitada suure ja võimsa maja, aga mõtled, et hoiad vundamendi pealt kokku ja ehitad selle pehmele soisele pinnale. Mis sa arvad, kui kaua see maja sul koos püsib? Sama kehtib ettevõtete puhul.

Kas me tunnistame seda endale või mitte – me kõik oleme klienditeenindusäris. See, mis valdkonnas me tegelikult tegutseme on lihtsalt nüanss ja vahend, mille kaudu me klienditeenindust oma suurepärastele klientidele viime.

 

Warren Buffett on ettevõtte ja klientide omavahelise suhte kohta öelnud väga konkreetselt, “suhtle ja hoia oma klientidega samasugust sidet nagu oma perega.”
#19 Tugev organisatsiooni kultuur on ettevõttele nagu piibel religioonile.

#19 Tugev organisatsiooni kultuur on ettevõttele nagu piibel religioonile.

#17 A Change Is Gonna Come.

#17 A Change Is Gonna Come.