Tere,

Tänan teid, et olete leidnud oma tee minu blogisse.

Jagan siin oma mõtteid ja kogemusi klienditeeninduse teemal ning kõige muu kohta, mis vähegi klienditeenindusega põimub.

Head lugemist!

#28 Miks ideede “sahtlisse sosistamine” on suund eikellegimaale?

#28 Miks ideede “sahtlisse sosistamine” on suund eikellegimaale?

Kas keegi on sinu käest kunagi küsinud, et miks sa oma ideesid nii vabalt jagad? Kas sa ei karda, et keegi võtab need endale ja jõuab sinust teostamisel ette?

Miks peaks?

Ideede genereerimine on üsna lihtne, nende teostamine on hoopis omaette ooper.

Mida rohkem sa uute ideedega lagedale tuled ja neid jagad, seda paremaks sa ideede genereerimisega saad. Ideedega mängimise ja nende jagamise protsess parandab nii ideede kvaliteeti, kui ka kvantiteeti.

Ma ei tea, kuidas teil on, aga minu kõige paremad ideed ja mõtted on reeglina tulnud nendest lihtsalt rääkides. Erinevad inimesed annavad sellele ideele omalt poolt hulgaliselt värvi ja kõlapinda juurde ning rikastavad sinu esialgset ideed.

Ajalugu on punnis leiutajatest, kellel olid head ideed, aga jätsid need enda teada. Pusisid nende kallal ise edasi ega jõudnud mitte kuhugi. Samuti on ajalugu punnis tegijatest, kes haarasid õhust kellegi teise algatatud mõtteid ja viisid need ellu.

Kas Amazon, Uber, Starbucks, Wal-Mart jne. on kõik ainulaadse kontseptsiooniga ettevõtted? Nad lihtsalt teostavad oma ideesid paremini, kui konkurendid. Peaaegu kõik väga edukad ettevõtmised on ilusti teostatud mitteorginaalsed ideed.

Minu sõnum on see, et kui sul on ideed, lase nendest lahti ja räägi inimestele. Ideede enda teada hoidmine hoiab sind suure tõenäosusega eemale selle täide viimisest. Jäta meelde, et idee ilma teostuseta ei ole mitte midagi väärt.

Vaata, mida 2017. aasta sotsiaalmeedia kuumim nimi Gary Vaynerchuk sellest samast teemast arvab.

#29 Miks 9 inimest 10st ei realiseeri oma potentsiaali?

#29 Miks 9 inimest 10st ei realiseeri oma potentsiaali?

#27 Kuidas luua isepaljunevat palkamismasinat? - Google'i näitel

#27 Kuidas luua isepaljunevat palkamismasinat? - Google'i näitel