Tere,

Tänan teid, et olete leidnud oma tee minu blogisse.

Jagan siin oma mõtteid ja kogemusi klienditeeninduse teemal ning kõige muu kohta, mis vähegi klienditeenindusega põimub.

Head lugemist!

#34 Kuidas oma ettevõtte müüki kõige efektiivsemalt suurendada?

#34 Kuidas oma ettevõtte müüki kõige efektiivsemalt suurendada?

Enne, kui ma oma tavapärase mõttevälgatusega edasi lähen tahtsin tänada oma vana tuttavat Rene-Rasmus Pauli, kes oma vabast ajast ja täiesti omal initsiatiivil otsustas mulle blogile logo ja faviconi teha. Millised iganes digidisaini küsimused teil on, siis võite julgelt tema poole pöörduda.

Just täpselt samast teemast tahtsin ka tegelikult teile täna kirjutada. SOOVITUSED / REFERRALID. Olen tänaseks ligi 3 kuud RE/MAX'is maaklerina rabanud ja näen, kuidas kõige edukamad maaklerid tööd teevad. Ei saa me üle ega ümber parimast turunduskanalist – soovitused.

Kuidas saada soovitusi?

Leia 10 inimest, kes usaldavad, austavad, vajavad ja kuulavad sind.

Need 10 inimest vajavad või tahavad seda toodet või teenust, mida sa pakud. Kui neile see tegelikult ka meeldib siis arva ära…….sinu võit. Kui nad jumaldavad seda, siis igaüks neist otsib sulle omaltpoolt 10 inimest (või 100...või 1000.....või kasvõi 1-3). Edasi korda sama süsteemi.

Kui see neile ei meeldi, on sul vaja uut toodet või vaata oma teenuse kvaliteet ja sisu üle ning alusta otsast peale. Enne, kui kinnisvaramaaklerina alustasin, ütlesin seda oma sõpradele ja tuttavatele. Tuli välja, et maakleritel on Eestis pigem negatiivne kuvand. Küsisin otse, kui üldse, siis millist maaklerit nad endale soovivad?

Selgus, et suurem osa tahab sisulist abi, tuge õigusküsimustega ning erinevaid ehitusalaseid teadmisi. Ehk siis spetsialistist konsultanti. Meie ülesanne on see nüanssiderohke protsess võimalikult lihtsaks teha. Olgem ausad, piltide tegemiseks oskavad kõik profifotograafe palgata ning notari aegasid oskavad ka kõik endale panna. Selle jaoks pole tõesti maaklereid vaja.

Kui sa teed neid väikeseid asju õigesti, siis sinu idee ja info sinust levib ja su äri kasvab. Mitte kunagi nii kiiresti, kui vaja on, aga samas jällegi kiiremini, kui sa eales oskasid ette kujutada.

Selline soovituspõhine lähenemine muudab sinu bisnesi olemust ja ajastust. Sa ei saa enam turundada ennast tundmatule massile, sest nad ei ole enam tundmatud ja nad ei ole mass. Need on inimesed, kes on sinu toodet või teenust juba kasutanud. Premeeri neid võimaliku soovituse eest.

Mina näiteks annan 25% oma comissionist inimesele, kes soovitab mind oma sõpradele ja tuttavatele ning juhul, kui see soovitus jõuab tehinguni. Ainuüksi soovituse eest on võimalik teenida sada kuni mitu tuhat eurot. Pole paha või mis?

Ehita oma bisnes soovitustele ning 3-5 aasta pärast võid olla üsna suure tõenäosusega oma valdkonnas turu liider. Samuti kõik tendentsid näitavad, et kaasaegne turundus liigub selle mudeli peale ning 5 aasta pärast on see nii tavaline, et tundub juba igapäevane ja elementaarne. Praegu on täpselt õige aeg, et töötav ja premeeriv soovitusmudel oma inimeste jaoks välja mõelda.

#35 EI! Kõik ei ole OK ja see on väga OK.

#35 EI! Kõik ei ole OK ja see on väga OK.

#33 Milliseid eesmärke endale püstitada?

#33 Milliseid eesmärke endale püstitada?