Tere,

Tänan teid, et olete leidnud oma tee minu blogisse.

Jagan siin oma mõtteid ja kogemusi klienditeeninduse teemal ning kõige muu kohta, mis vähegi klienditeenindusega põimub.

Head lugemist!

#38 Kumb on tähtsam, kas klientide rahulolu või lojaalsus?

#38 Kumb on tähtsam, kas klientide rahulolu või lojaalsus?

“Meie kliendirahulolu on 97,5%”. Mega, palju õnne!!

See tähendab, et 2,5% klientidest ei ole üldse rahul ja nad räägivad sellest kõigile. Lisaks sellele need 97,5% shoppavad seal, kus jumal juhatab, mitte ilmtingimata uuesti sinu juures.

Rahulolevad kliendid shoppavad igal pool. Lojaalsed kliendid võitlevad sinu eest ning peab juhtuma midagi väga hullu, et nad sind välja vahetaks. Lisaks sellele soovitavad nad sind kõikidele, kellega nad suhtlevad.

Nii lihtsalt on…….siin on väljakutse. Kuidas teha kliendid lojaalseks? Teoorias üsna lihtne – keskendud lojaalsusele, mitte rahulolule. See on meeleseisund kombineeritud klientide tundmisest ja pühendumusest pakkuda midagi, mida nad varasemalt kogenud ei ole.

Autasu on lojaalne klient.

Kes on rahulolev klient?

Ta on rahul sinu teenusega, tema vajadused rahuldati. Toode ja teenus oli OK, kogemus sinuga oli OK. Ta on rahul oma ostuga. Ta võib ja võib ka mitte oma kogemust teistega jagada. Ta võib ja võib ka mitte sind oma lähedastele soovitada. Tema üleüldine kogemus sinuga on neutraalse ja positiivse vahel. 10 skaalal 6-8. Pole üldse paha, aga samas ei ole ka midagi erilist.

Kes on lojaalne klient?

Ta tunneb ennast sinuga suurepäraselt ja tema ootused ületati. Sinu realiseerimine oli imeline ja teenus midagi, mida tahab kindlasti uuesti kogeda. Ta on oma ostu suhtes ekstaatiline. Ta räägib oma kogemusest kõigiga ja soovitab sind kõigile. Kui ta sinule mõtleb, siis meenub ainult üks asi – WOW!!!

Sinu üks ja ainuke eesmärk on jõuda punkti, kus sinu tegevusvaldkond võrdub sinu nimega.

Mida ma selle all silmas pean?

Teenindan igapäevaselt inimesi erinevates kinnisvara küsimustes. Minu eesmärk on teenindada inimesi nii hästi, kui inimene vaatab mingit maja või näeb linnas LVMi plakatit, siis minu nimi tuleb talle kohe esimesena meelde. 

KINNISVARA = MIKO KALLAS

 

KÕIGE OLULISEM KLIENDITEENINDUSE MEELESPEA!

Ebaõnnestunud kogemuse meeldejääv kliendi kasuks pööramine ning kliendile ootamatu allahindluse või tasuta kingituse tegemine on ALATI odavam, kui pahane klient ja tema kehv kogemus sinuga. Seda negatiivset kogemust jagab ta väga lahkelt kõikide tuttavatega veel mitmeid aastaid.

#39 13 suurepärast võimalust, kuidas klientidest lahti saada.

#39 13 suurepärast võimalust, kuidas klientidest lahti saada.

#37 Kas sul on luba olemas?

#37 Kas sul on luba olemas?