Tere,

Tänan teid, et olete leidnud oma tee minu blogisse.

Jagan siin oma mõtteid ja kogemusi klienditeeninduse teemal ning kõige muu kohta, mis vähegi klienditeenindusega põimub.

Head lugemist!

#23 Klient ei ole kuningas, vaid sinu koostööpartner.

#23 Klient ei ole kuningas, vaid sinu koostööpartner.

See on vastastikune väärtuspakkumine. Teil mõlemal on üksteiselt midagi vaja.

Paku premium teenindust, mis hõlmab proaktiivset probleemide lahendamise kunsti ja millele kliendid saavad alati kindlad olla. Kui sa seda teed, siis nad toovad oma raha alati sinu juurde.

Kui nad täna seda ei tee, siis küsi endalt, miks see nii on? Seejärel küsi kliendilt, miks see nii on ja tead täpselt, mida tegema pead.

Uuri, mida su kliendid teevad, kuidas nad seda teevad, kellega nad veel asju ajavad, kuidas nad reisivad, mida nad vabal ajal teevad jms. Tundub nuhkimisena eks? Tegelikult saad rohkem infot ning sisendit selle kohta, kuidas sa konkreetse inimese küsimusi tema jaoks lahendada saad. See näitab, et sa hoolid.

 Õpi oma kliente tundma ja uuri nende kohta võimalikult palju infot.

Õpi oma kliente tundma ja uuri nende kohta võimalikult palju infot.

Mul oli Mercedeses töötades juhus, kus kohtasin kodanikku nimega Indrek. Me olime tegelikult Indrekuga tutvunud 3 aastat enne seda Toyota Amservi esinduses. Indrek mind ei mäletanud, mina teda küll. Indrek on pealtnäha üsna külma olemisega härra.

Teadsin ka tema pereliikmete nimesid ning mida ta erialaselt teeb. Kui ma isiklikke asju mainisin ja küsisin nimeliselt, kuidas tema perekonnal läheb ning kas ta töötab endiselt vanas kohas, siis olid tal imestusest silmad nii suured. Saime uuesti kiiresti sõpradeks ja täna sõidab Indrek Mercedesega.

Miks tuleb kliendi lähemalt tundmine sulle kasuks?

Üks õige partnerlus algab tihtipeale proaktiivsest situatsioonide lahendamisest.

Mida see tähendab?

Sa ei lahenda ainult olemasolevat probleemi, vaid tundes klienti oskad spetsialistina juba arvestada, milliseid küsimusi või muresid tal ette võib tulla. Seda juba enne, kui need reaalselt tekkinud on.

See algab vastastikusest siirast hoolimisest, empaatiast, ühistest väärtustest ja usaldusest.

Kordan veelkord, kuna see on väga oluline. Küsi ja kuula, mis on sinu kliendi jaoks kõige olulisem ning astu selle jaoks vastavaid samme. Situatsioone lahendades kaasa oma kliendid protsessi.

Kui oled esmase situatsiooni kenasti lahendanud, otsi võimalusi teenindada oma kliente lisaks esmasele kontaktile. Tee midagi rohkemat, kui sinult oodatakse ning kasvata omavahelise suhte juuri sügavamale.

Kõik erinevad situatsioonid aitavad sul kliendiga lähedasemaks saada. See eeldab muidugi asjaolu, et su meeskonnas on motiveeritud, treenitud ja kõrge emotsionaalse intelligentsiga inimesed.

Suurepärasete organisatsioonide kliendid on nende premium teenusega nii harjunud, et jäävad sellele alati lootma. Moment, kui kliendid mõtlevad sinust, kui partnerist, välistavad nad teistega igasuguse äri tegemise. Hoia seda suhet, see on kulla hinnaga.

 

Jäta meelde, et sina ei saa teha kliendist oma partnerit. See otsus on 100% tema teha. Sina saad luua tema jaoks keskkonna, et tal oleks seda otsust lihtne teha.

#24 12 mõtet, kuidas luua A-klassi superstaaride meeskond - 1. osa.

#24 12 mõtet, kuidas luua A-klassi superstaaride meeskond - 1. osa.

#22 3 viisi, kuidas luua ideaalilähedane töökeskkond.

#22 3 viisi, kuidas luua ideaalilähedane töökeskkond.