Tere,

Tänan teid, et olete leidnud oma tee minu blogisse.

Jagan siin oma mõtteid ja kogemusi klienditeeninduse teemal ning kõige muu kohta, mis vähegi klienditeenindusega põimub.

Head lugemist!

#46 Kes sulle palka maksab?

#46 Kes sulle palka maksab?

Mõned head kuud tagasi sattusin lugema ühte Jeffrey Gitomeri “Customer satisfaction is worthless”. Tegemist on ühe parima sisulise “puust ja punaseks” raamatuga, mida ma kunagi lugenud olen. See sobis ideaalselt minu iseloomuga ning viisiga, kuidas ma informatsiooni omandan.

Otsustasingi järgnevatel nädalatel kirjutada kõigest sellest, mida ma raamatust lugesin ja õppisin. Härra Gitomer annab väga konkreetsed juhised, kuidas oma teeninduse tase  föönikslikult tuhast tõsta või teha lihtsalt väiksemal või suuremal määral väärtuslik evolutsioon.

Ühes minu eelmises töökohas armastas üks juhtidest umbes korra kvartalis minu või minu kolleegide käest küsida - kes sulle õige palka maksab? Õige vastus pidi olema TEMA ning kujundlikult tähendas seda, kes majas otsuseid vastu võtab. Ma arvan, et ta lihtsalt pidi seda meile oma ego tarbeks meelde tuletama.

Kes tegelikult meile palka maksab?

Jätke meelde, et klient on sinu palgalipik!

Ära lase ennast segada asjaolust, kelle allkiri sinu palgalehel on. See mees või naine, kelle allkiri seal on ei pannud seda raha sinu arvele. Sinu kliendid tegid seda. Samuti ei maksa omanik või raamatupidamine juhtidele ja iseendale palka. Sinu kliendid teevad seda.

Pole kliente, pole raha!

Kõige lihtsamalt võttes - muutke oma klientide tervitused “Tere hea klient! Aitäh, et sa olemas oled ja mu perele leiva lauale tõid.” Sinu äri ei ole mitte midagi väärt ja rahakotis laiuvad ämblikuvõrgud, kui sul poleks raha, mida kliendid koju toovad.

Kuidas sa täna oma klientidest mõtled? Kas sa tunnustad neid selle eest, et nad toidavad sinu pere? Kas sa üritad mõista, et teeninduse tase määrab suuresti selle, kas sul on homme hommikul armastatud töö või mitte?

Mida rohkem sa oma klientide jaoks pingutad, seda võimekam on sinu tööandja või äri. Sa ei pruugi raha saada momentaalselt mingi teenindusliku tegevuse järgselt. Ärge mõõtke iga liigutust, vaid vaadake alati suuremat pilti. Mida paremini sa teenindad, seda mõnusamini sa sööd. Mida rohkem sa oma klientide heaks pingutad, seda rohkem tunnustust saad ning seda rohkem tood ka raha koju.

#47 Tagasi juurte juurde.

#47 Tagasi juurte juurde.

#45 Eelista põhimõtteid ja väärtusi enne poliitikat ja eeskirju.

#45 Eelista põhimõtteid ja väärtusi enne poliitikat ja eeskirju.