Tere,

Tänan teid, et olete leidnud oma tee minu blogisse.

Jagan siin oma mõtteid ja kogemusi klienditeeninduse teemal ning kõige muu kohta, mis vähegi klienditeenindusega põimub.

Head lugemist!

#41 Kerge, tehtav või võimatu?

#41 Kerge, tehtav või võimatu?

Üpris tihti teeme otsuseid ja kaalume võimalusi, kui lihtne või raske see miski parasjagu on. Eriti nüüdisajal, kus noored ja vanad teenivad raha youtuberite, instagrammerite ja jumal teab kellena. Sa ei pea isegi tootma mingisugust kvaliteetset ja harivat sisu, mis on minu jaoks arusaamatu, aga samas ma ei peagi sellest aru saama. Kui see töötab ja inimesed teenivad sellega raha, siis müts maha. Nad on leidnud enda jaoks selle õige soone.

Ja siis jätkuks see Zandi ja Kõrgemäe skandaal, kus piisab hästi äraelamiseks ainult vanema härrasmehega magamisest, niisama küljesoojendamisest või käehoidmisest. Jällegi arusaamatu, aga las see jääb.

Selle juures on probleem (lisaks eneseväärikusele), et lihtne ei ole alati hea. Kui mingi asi tuleb lihtsalt, siis see reeglina ka läheb lihtsalt ning ei ole seda väärt.

Kuigi mul võttis umbes 5 aastat aega, et blogiga alustada, oli selle alustamine siiski oma olemuselt väga lihtne. Blogi alustamine üksi ei oma tegelikult mitte mingisugust tähtsust ega loo kellelegi mingisugust väärtust.

Iganädalane postituste kirjutamine (mõne erandiga) ei ole enam üldse nii lihtne kui domeeni ostmine. See on selgelt tehtav, aga nõuab suurt pingutust ja võib isegi end pika aja peale ära tasuda. Ma ei mõtle siinkohal rahalist tasuvust, vaid eelkõige inimestele väärtuse loomist.

Edukad inimesed ja ettevõtted jahivad alati tehtavaid ülesandeid ja missioone. Kui Amazon oma tegevust alustas, siis vanad tegijad, raamatupoed ja kaubandusketid eesotsas Wal-Marti, Barnes and Noble’i jt, tampisid nad sügavale mutta oma ambitsioonika plaaniga inimeste tarbimisharjumusi muuta. Traditsioonilised taksofirmad naersid Uberi, Lyfti ja Taxify tuleku peale ja pidasid seda huumoriks.

Enamik pidas nende ettevõtmisi pööraselt keeruliseks, et mitte öelda võimatuks. Aga see oli siiski tehtav. See nõudis meeletut järjepidevust, talenti, natuke õnne, aga kõigele vaatamata oli see tehtav.

Vahel läheme hulluks ja otsime midagi võimatut. Näiteks Elon Muski plaan rajada Marsile koloonia jpm. Tegelikult on väga lõbus teha võimatuid asju, sest mitte keegi ei oota sinult mitte midagi. Kui õnnestud, saadad korda ime ja kui ei, siis võid oma tavalist asja turvaliselt edasi ajada, sest sa unistad millestki võimatust.

Minu kogu jutu mõte on see, et tee midagi, mis on ennast ületav, aga tehtav. Ignoreeri lihtsaid ülesandeid. Mis tuleb kergelt, see ka läheb kergelt ja ei ole seda lõpuks lihtsalt väärt.

#42 Mis on Sinu konkurentsieelis?

#42 Mis on Sinu konkurentsieelis?

#40 Püha vaimu ja hea teeninduse nimel, aamen.

#40 Püha vaimu ja hea teeninduse nimel, aamen.