Tere,

Tänan teid, et olete leidnud oma tee minu blogisse.

Jagan siin oma mõtteid ja kogemusi klienditeeninduse teemal ning kõige muu kohta, mis vähegi klienditeenindusega põimub.

Head lugemist!

#37 Kas sul on luba olemas?

#37 Kas sul on luba olemas?

Kelle uksele sa koputad, et universumisse jälje jätmiseks luba küsida?

Olen ise viimasel ajal palju mõelnud, millises suunas mu karjäär liigub. Eelistatud on minna mööda korduvalt sissetallatud rada, lugeda juhiseid, teha nagu meile öeldakse. Nii on lihtsam, vähem vastutust ja rohkem inimesi, kellele näpuga näidata.

Kui kohtad kedagi, kes ütleb “EI, mitte mina, valin teise tee”, siis võpatad. Meid ei ole õpetatud julgustama ja kaasa elama neile, kes tahavad liikuda mööda uut ja käimata teed. Elame oma turvalises maailmas ja tõmbame neid “imelikke” sealt võsast või metsast juba sisse käidud teele.

Oleme oma sõnadega ettevaatlikud ja anname “imelikele” läbi lillede teada, et nad teevad halva valiku. Julgustame neid minema kindla peale, olla realistid ning arvame, et “imelikel” on seda meie käest kergem kuulda, kui teiste käest.

Võibolla mõned aastad tagasi oli see väärt nõuanne. Täna, not so much…see on lugupidamatu, mõtlematu ja lühinägelik. Kuidas me julgem iitsatada, kui julged hundid ja maailmamuutjad vääratavad?

Meie ülesanne täna ei ole oma sõprade ja tuttavate tundeid säästa ja hoida neid edasistest ebaõnnestumistest. Pigem näidata oma usku, et loomulikult teed sa midagi, mis ka tegelikult inimestele korda läheb.

Kui sul kasvõi 10% usku, et suudad elus midagi suurt korda saata….MULJU GAASI!

Minu poolt roheline tuli, mitte, et sul seda vaja oleks. :)

#38 Kumb on tähtsam, kas klientide rahulolu või lojaalsus?

#38 Kumb on tähtsam, kas klientide rahulolu või lojaalsus?

#36 Laiskuse evolutsioon.

#36 Laiskuse evolutsioon.