Tere,

Tänan teid, et olete leidnud oma tee minu blogisse.

Jagan siin oma mõtteid ja kogemusi klienditeeninduse teemal ning kõige muu kohta, mis vähegi klienditeenindusega põimub.

Head lugemist!

#17 A Change Is Gonna Come.

#17 A Change Is Gonna Come.

I’ve been playing with this idea for a couple of weeks now. It’s time and I’m going live with this one starting today. I’m transforming this blog from English to Estonian.

Why?

I happened to listen to an awesome Estonian 7Blaze podcast. They had Creat.ly’s CEO Brait Pilvik and blogger Laura Liisa Leosk / Fitloora on the show.  Jaan (CEO of 7Blaze) asked them both in what language they create content and in what language people should create content. The message I took from there was that it should definitely serve your mission and purpose.

Of course English is more scalable in the long term, but since my mission is to raise the average quality of customer care in Estonia, English is not really the way to go. There’s not too much good customer care content in Estonian, so I decided to start creating it.

Since turning my life upside down last September, I will start speaking publicly about customer care and raising the overall awareness. I’ll do whatever in my power to change the system and make Customer Care a desirable career path and not just a temp job.

I created a facebook group “Customer Care Superstars” and my goal is to have 5000 active members by the end of next year. It’s a place where Customer Care Professionals like myself share their ideas, practice and know-how. It’s a place where people can educate each other for free. This is my way of changing the service ecosystem in Estonia.

Thanks for the support, feedback and comments!

 Man on a mission

Man on a mission

Suvi on muutuste aeg.

Suurusjärgus viimased paar nädalat on üks mõte mu peas ringi uisutanud. On aeg ja alates tänasest viin selle nüüd lõpuks teooriast reaalsusesse. Liigun inglise keelelt eesti keelele.

MIKS?

Juhtusin kuulama oma kunagise koolivenna Jaan Kruusma ettevõtte 7Blaze podcasti. Jaanil oli külas Creat.ly CEO Brait Pilvik ja blogija Laura Liisa Leosk / Fitloora. Jaan küsis mõlemalt, et mis keeles nad sisu toodavad ning mis keeles võiks teised inimesed sisu toota. Sain sealt hea mõtte, mida endalt küsida – mõtle hoolega, kelleni sa tahad oma sõnumiga jõuda.

Loogiš, et inglise keelega saab laia maailma purjetada, aga kuna minu missioon on ikkagi Eesti klienditeeninduse keskmise taseme tõstmine, siis inglise keel ei täida oma ülesannet just kõige paremini. Eesti inimeseni jõuad ikkagi kõige lihtsamini eesti keeles. Ma täna ei ole leidnud väga head sisu klienditeeninduse kohta, seega tuleb seda ise tootma hakata.

Pärast oma elu peapeale pööramist, olen otsustanud avaliku esinemisega algust teha. Tahan tõsta inimeste teadlikkust Klienditeenindusest üldisemalt ning selle olulisusest. Teen kõik endast oleneva, et teha Klienditeenindusest kindel karjäärivalik, mitte lihtsalt juhutöö. Kuni aasta lõpuni käin võimalikult palju rääkimas ja teen seda täiesti tasuta.

Tegin Facebooki grupi “Klienditeeninduse Superstaarid” ja minu eesmärk on kasvatada see järgmise aasta lõpuks 5000 aktiivse kasutajani. See on koht, kus Klienditeenindajad jagavad oma ideid, praktikat ja igasugususeid muid teadmisi, mis meid sellel teel edasi aitavad. Mis kõige tähtsam, jagada seda infot täiesti tasuta. Näen, et see on esimene oluline samm, et muuta Eesti teeninduskultuuri.

Tänud toetuse, tagasiside, kommentaaride eest. Usun, et tegin õige otsuse ja toetate mind minu missioonil. Igasugune abi ja info nii teoorias kui ka praktikas on super. Mitu pead on ikka mitu pead. :)

#18 Millest saab alguse Maagiline Klienditeenindus?

#18 Millest saab alguse Maagiline Klienditeenindus?

#16 Solving situations like a Superhero.

#16 Solving situations like a Superhero.