Tere,

Tänan teid, et olete leidnud oma tee minu blogisse.

Jagan siin oma mõtteid ja kogemusi klienditeeninduse teemal ning kõige muu kohta, mis vähegi klienditeenindusega põimub.

Head lugemist!

#53 Eduka teeninduse saladus.

#53 Eduka teeninduse saladus.

Selle asemel, et alustada oma kliendiga vestlust, kuidas ühte või teist teha ei saa, alusta kohe tegudest ja ideedest, mida sa tema jaoks teha saad.

Meil oli hiljuti kogemus, kus soovisime välismaal juriidilist nõu. Küsisime küsimuse ning esmajoones kuulsime tunde igasuguseid vabandusi, kuidas me ei saa nende riigis teha asju, mida teha soovime. Samuti soovitati meil oodata, kuni selle riigi õigussüsteemi tekiks mingi pretsedent, mille järgi saaksime juhinduda. Seejuures mõtlemata, et siis on ilmselt äritegevuse alustamiseks juba natuke hilja, kuna keegi juba alustas taolise mudeliga. Tõsiselt hea soovitus!

Hea teeninduse tava silmas pidades palun sul korraks mõelda, kas kulutada vabanduste leidmisele tunde on ikka õige viis, kuidas oma aega kasutada?

Kliendina ei taha me kuulda teenindaja vabandusi ja põhjuseid, miks midagi teha ei saa. Me soovime ainult lahendusi ja positiivseid vastuseid. On mul õigus?

Kirjutasin positiivsest keelekasutusest natuke ka oma eelmises postituses.

Mõned mõtted, kuidas oma vestlusi või vastuseid alustada:

  • “Parim viis, kuidas seda lahendada on…”
  • “Kiireim lahendus selle tegemiseks on…”
  • “Kõige lihtsam viis selle saavutamiseks on…”

Küsi endalt, kas sa alustad oma vestluseid alati jaataval ja positiivsel toonil? Kas pakud alati lahendusi või otsid vabandusi?

Pane ennast kliendi rolli. Kas sa ei sooviks ka kuulda ainult lahendustest? Kas sind huvitab vabanduskäik, kuidas teenindajad sinu soovidele vastu ei saa tulla? Pigem mitte, eks? 

Pane endale arvuti ekraanile või kuhu iganes kõige nähtavamale kohale meeldetuletus. Kasuta neid samu 3 positiivset vastuse algust, mida näed mõned real üleval pool.

Positiivsete vastuste ja ainult lahenduste pakkumine on väga lihtne muudatus sinu suhtluses, kui sa seda juba täna ei tee. Jälgi, kuidas sinu kliendid sellele reageerivad. Võin julgelt lubada, et oled hoobilt parem teenindaja, kui keskendud ainult lahendustele.

Rakenda oma teeninduskultuuris sellist põhimõtet: Kui tahad kliendile EI öelda, lahendust mitte pakkuda ning vabandusi otsida, siis on sul eelnevalt oma otsese juhi luba vaja.

#54 Sõbralikkuse faktor teeninduses.

#54 Sõbralikkuse faktor teeninduses.

#52 Kus häda kõige suurem, seal abi kõige lähem.

#52 Kus häda kõige suurem, seal abi kõige lähem.