Tere,

Tänan teid, et olete leidnud oma tee minu blogisse.

Jagan siin oma mõtteid ja kogemusi klienditeeninduse teemal ning kõige muu kohta, mis vähegi klienditeenindusega põimub.

Head lugemist!

#51 Sõbralt sõbrale turunduse puhas nõidus.

#51 Sõbralt sõbrale turunduse puhas nõidus.

Mida see sõbralt sõbrale turundus endast õige kujutab?

Üks sõber ütleb teisele, mida teha, mida osta, kus shopata…..mida süüa ja kus söömas käia...kus elada...mis auto osta ja millega sõita.

või

mida MITTE teha, osta või kasutada.

või

kus MITTE shopata, süüa või elada.

Meeldejääv teenindus saab reeglina toimida ainult näost-näkku personaalses vormis. Taaskord ei jõua ma palju kaugemale teeninduse põhitõdedest. Et olla teeninduses parim, pead sa ennekõike teenindama iseennast parimal võimalikul moel.

https://moderncomment.com/customer-feedback-stats

https://moderncomment.com/customer-feedback-stats

Kuidas?

Tööta enda meelestatuse, suhtumise, distsipliini ja järjepideva harimisega. Olen seisukohal, et pikemas perspektiivis ei ole jätkusuutlik, kui teed seda kõike ainult oma tööandja hüvanguks. Tee seda kõigepealt ikkagi iseenda edasimineku jaoks.

Kuna järjest rohkem pannakse üleüldises kultuuris parima teeninduse pakkumisele, siis tihtipeale enam ei piisa kümnesse tabamisest. Meilt oodatakse midagi ootamatut……..üllatust. Teenindus on VAU efekti tekitamine, ei midagi muud.

Mis tänaval sinu kohta räägitakse? Kui paljud inimesed sulle täiesti ootamatult helistavad, et midagi sinu käest osta või tellida? Kui paljud inimesed lihtsalt helistavad, kirjutavad või ütlevad sulle, et nad on sinu kohta nii palju head kuulnud, et tahtsid oma silmaga näha ja emotsioonidega kogeda, mis “loom“ sa selline oled?

Ainuüksi nägudeta “juhtivad pesumasina tootjad soovitavad” või turunduse ilusad värvipildid ei müü enam ammu. Loeb see, mida inimesed sinu kohta räägivad ja kirjutavad. Kas panustad ja investeerid positiivse suusõnalise turunduse "epideemiasse" sama palju, kui klassikalisse turundusse?

https://www.yotpo.com/blog/word-of-mouth-marketing/

https://www.yotpo.com/blog/word-of-mouth-marketing/

Mõned Gitomeri soovitused...

Kirjuta üles 3 kõige tähtsamat väärtust, mida kliendile lood. Väärtused, mida kliendid sinu arvates oma lähedastele räägivad. Helista oma 10-le parimale kliendile ja küsi, mida nad sinu teenuse või toote kohta räägivad. Kirjuta kuuldu üles. Seejärel küsi, MIKS nad seda räägivad. Küsi KUI TIHTI nad seda räägivad.

Nüüd kõige raskem koht. Helista 10-le kliendile, kellest ilma jäid. Küsi nende käest samu küsimusi. Sinu üks ja kõige tähtsam missioon on eemaldada oma ettevõttega negatiivselt seostuvate juttude levimist ning teha vigade parandus. Kostita neid negatiivse kogemuse saanud inimesi millegi erilisega. Kunagi ei ole hilja vigade paranduseks. Kõige tähtsam, et viimane maitse ei oleks mõru maitse.

 

Suurepärast teenindusnädala algust!


 

#52 Kus häda kõige suurem, seal abi kõige lähem.

#52 Kus häda kõige suurem, seal abi kõige lähem.

#50 Lojaalsus on kõige suurem ärieelis.

#50 Lojaalsus on kõige suurem ärieelis.