Tere,

Tänan teid, et olete leidnud oma tee minu blogisse.

Jagan siin oma mõtteid ja kogemusi klienditeeninduse teemal ning kõige muu kohta, mis vähegi klienditeenindusega põimub.

Head lugemist!

#22 3 viisi, kuidas luua ideaalilähedane töökeskkond.

#22 3 viisi, kuidas luua ideaalilähedane töökeskkond.

Tugev bränd algab sinu ettevõtte inimestest.

Mäletad, kui eelmine nädal puudutasin teemat, et nii nagu sina käitud oma inimestega, nii käituvad sinu inimesed klientidega.

Kui tahad siin meeletu konkurentsiga maailmas midagi saavutada, siis sinu eesmärk saab olla vaid üks – olla kõige austatum teenindusettevõte. Ei ole mitte mingisugust vahet, kas sa parandad traktoreid, kasvatad kartuleid või annad finantsnõu.

1. Eneseteostus – Treeni oma inimesi ja anna neile kõik vahendid, et edukas olla. Samuti anna neile vabadust, et nad saaksid ise otsustada, kuidas mingeid küsimusi lahendada ning milliseid soovitusi klientidele anda. Ära palun juhi iga nende sõna ning tegu;

2. Arvesta nende unikaalsusega – Austa ning võta omaks nende plussid ja miinused. Mõtle, kuidas sa neid vastavalt nende omadustele rakendada saad. Küsi oma inimestelt, mida neil konkreetselt vaja läheb, et realiseerida oma täielik potentsiaal. Mida neil vaja läheb, et pakkuda sellist teenindust, et kõik teie kliendid soovitavad sind oma sõbrale?

3. Väljakutsed ja huvitavad ülesanded – Anna oma inimestele väikesi projekte, mida nad ise juhtida ning mille eest vastutada saavad. Ära määra ülesannet inimesele, kes seda ei taha. Käi projekti idee oma tiimile välja ning vaata, kes seda endale võtta tahab. Küsi neilt, mida vaja läheb, et töö oleks piisavalt väljakutsuv.

260.jpg

Mida inimesed täna reeglina tahavad?

Olla õiglaselt tasustatud - Kas 600€ kuupalgaga klienditeenindaja on hea brändi saadik? Tööandjana sa ei jäta endale 600€ palga maksmisel väga palju õigust oma inimestelt midagi erilist nõuda. Mida sa ise oled 600€ kuupalga eest nõus tegema? Ma arvan, et peab olema väga tugeva missioonitundega inimene, et teha sellistel tingimustel midagi erilist.

Saada tunnustust selle rolli eest, mida nad sinu edus mängivad – jaga oma inimestega ettevõtte edu. Sina ei ole edukas, te olete koos edukad. Nad peavad seda teadma.

Karjäärivõimalusi, koolitusi ning areneda spetsialistiks ja professionaaliks – Ükski endast lugupidav inimene ei taha paigal seista.

Paindlikkust – Vastavalt töö iseloomule ning ettevõtte otsestele vajadustele, lase inimestel endal otsustada, millal nad tööl käivad. Kas sulle on oluline, et kõik oleksid 9st 5ni majas või et töö oleks kokkuvõttes tehtud ning tulemused nii nagu kokku lepitud?

 

Igasugune äri on inimeste, mitte asjade äri. Me ennekõike müüme ja vahendame suhteid, mitte asju. Investeeri oma tiimi. Loo soorituste haldamise ja juhtimise platvorm nendele tiimiliikmetele, kes hoolitsevad teie klientide eest.

Küsi klientidelt, kuidas nendega tegelema peab ning kiida ja premeeri neid inimesi, kes sinu klientide ootusi täidavad ning ületavad. Lase oma tiimil ise otsustada, kuidas seda teha.

#23 Klient ei ole kuningas, vaid sinu koostööpartner.

#23 Klient ei ole kuningas, vaid sinu koostööpartner.

#21 Klienditeeninduskultuuri evolutsiooni 5 staadiumit.

#21 Klienditeeninduskultuuri evolutsiooni 5 staadiumit.