Tere,

Tänan teid, et olete leidnud oma tee minu blogisse.

Jagan siin oma mõtteid ja kogemusi klienditeeninduse teemal ning kõige muu kohta, mis vähegi klienditeenindusega põimub.

Head lugemist!

#26 12 mõtet, kuidas luua A-klassi superstaaride meeskond - 3. osa.

#26 12 mõtet, kuidas luua A-klassi superstaaride meeskond - 3. osa.

9. Defineeri teeninduse tähendus.

Defineeri enda jaoks selgelt ära, mida teenindus sinu jaoks tähendab. Küsi intervjuul kandidaadilt, mida teenindus TEMA jaoks tähendab ning miks?

Kuldne reegel.

Mida iganes sa teed, mõtle alati – kuidas see minu klienti mõjutab? Kui mina oleks klient, kuidas mina ennast tunneks?

Kui oled teinud seda, mis kliendi jaoks õige, siis oled teinud ka seda, mis on ettevõtte jaoks õige.

Kas sinu kandidaadi definitsioon ühtib sinu ettevõtte omaga? Küsi ka, mida ta selle väite tõestuseks varasemalt praktiliselt teinud on.

10. Loo sisemine töötajate soovituste süsteem.

Kui sa oled oma inimestega hea, siis võid saada sealt häid soovitusi.

Mõtle korraks enda peale. Kui sa kedagi soovitad, siis sa oled natukene ka vastutav selle inimese eest, keda sa soovitad. Kui sa kedagi juba soovitanud oled, see tähendab sa näed temas piisavalt palju häid omadusi, et oma tiimile lisaväärtust luua.

Samuti aitab see luua paremat ja sõbralikumat töökeskkonda, kuna inimesed juba tunnevad üksteist ning sisseelamine on oluliselt lihtsam ja kiirem.

Nii ehitasime me ka Shipitwises meeskonda ja olime ennekõike head sõbrad, alles siis töökaaslased. Minu praktika näitab, et sõbrad on omavahel ka ausamad, kui tavalised töökaaslased. See omakorda aitab olla läbipaistvam, informeeritum ja teadlikum.

Kui sinu inimesed ei taha soovitada sinu ettevõtet, kui potentsiaalset tööandjat oma kvalifitseeritud sõpradele, siis küsi nendelt – miks mitte?

11. Palka oma parimad kliendid.

Sinu parim töötaja võib olla samahästi sinu parim klient või sinu parimate klientide tuttav.

Mõtle korraks veel selle peale. Me usaldame oma sõpru ja tuttavaid. Kui me neid soovitame, siis oleme ise ju nende eest vastutavad. See, keda me soovitame on hästi läbimõeldud protsess.

Kliendina ma tean, millist teenust ma osta tahan ning mida minu sõber või tuttav sellel ametikohal pakkuda suudab. Samuti toon ma ju oma raha ikka sõprade juurde. Side kliendi ja ettevõtte vahel on hoobilt mitu korda isiklikum, kui enne.

Kliendil endal on sinu ettevõttega juba personaalne side olemas. Tal on juba mingi kindel põhjus, miks ta sinu toodet või teenust kasutab. Seda ei ole vaja “pastakast imema” ning eraldi tekitama hakata.

12. Palka oma pereliikmed.

Vana hea “onupoja poliitika”.

Pereliikmete soovituste osas olge natuke ettevaatlikum. Tingimusteta armastus võib tihti pime olla ning see paneb meid oma lähedasi väga subjektiivses valguses nägema. Me ei taju nende nõrkasid külgi nõrkadena ning võime ülehinnata nende oskusi.

See ei pruugi alati nii olla, aga kindlasti mõtlemise koht.

 

On väga palju erinevaid võimalusi, kuidas leida enda meeskonda Superstaarid. Kõige tähtsam on võtta endale õige inimese leidmiseks piisavalt kaua aega. Mõistan, et vahel on kedagi kohe vaja, aga see ei ole pikas perspektiivis jätkusuutlik.

Keskmise inimese koolitamine superstaariks õnnestub sul heal juhul 10% ning on oluliselt kulukam, kui võtta see aeg leida õige inimene.

#27 Kuidas luua isepaljunevat palkamismasinat? - Google'i näitel

#27 Kuidas luua isepaljunevat palkamismasinat? - Google'i näitel

#25 12 mõtet, kuidas luua A-klassi superstaaride meeskond - 2. osa.

#25 12 mõtet, kuidas luua A-klassi superstaaride meeskond - 2. osa.