Tere,

Tänan teid, et olete leidnud oma tee minu blogisse.

Jagan siin oma mõtteid ja kogemusi klienditeeninduse teemal ning kõige muu kohta, mis vähegi klienditeenindusega põimub.

Head lugemist!

#25 12 mõtet, kuidas luua A-klassi superstaaride meeskond - 2. osa.

#25 12 mõtet, kuidas luua A-klassi superstaaride meeskond - 2. osa.

Pikema sissejuhatuseta jätkan sealt, kus eelmine nädal pooleli jäi.

5.     Unusta traditsiooniline värbamisprotsess.

Tee midagi “hullumeelset”, mis paneb kandidaadid oma mugavustsoonist välja astuma. Kliendid panevad ju eesrindel töötavaid teenindusstaare kogu aeg jooksvalt proovile oma huvitavate küsimuste, probleemide ja temperamendiga.

Mõned aastad tagasi kandideerisin Möller Autosse. Seal oli meil 3 vooru, kus 2 esimest olid vestlused nii personalijuhi kui ka müügijuhiga. Kolmadaks vooruks tulid Lätist veelgi tähtsamad tegelased kohale, et siis kandidaadid heaks kiita ning see õige inimene välja valida.

Viimases voorus mängisime siis koos erinevad probleemsed olukorrad läbi, mida mina lahendama pidin. Pärast sain koheselt tagasisidet, mis oli hästi ning mida ma oleks saanud paremini teha.

Mõned aastad enne seda Teliasse kandideerides oli meil grupi vestlus, kus anti erinevaid mõistatusi lahendada ning jälgiti, kuidas me grupis töötame ning koos lahenduseni jõuame.

Shipitwises praktiseerisime ka mitmeosalist vestlust, kus kandidaat vestles eraldi iga tiimiliikmega või pisema grupiga. Tihti anti neile ka eraldi ülesanne, mida muu meeskond ei teadnud. Näiteks ühele daamile anti proovipäeva raames ülesanne jälgida meie tiimi tööd.

Hiljem tegi ta sellest ettekande, mis talle meie tegemiste juures meeldis ja kus meil veel arenguruumi on. See oli väga värskendav, me õppisime sellest väga palju juurde ning nägime ära enda kitsaskohad. Väga raske on ennast ise kõrvalt hinnata. Kindlasti küsige pärast sellist ettekannet, mida ta muudaks, miks ta seda muudaks ning kuidas ta seda teeks.

Mida raskem on värbamisprotsess, seda lojaalsem on sinu tiimiliige ja seda olulisem on sinu missioon talle.

Vihjeks ütlen, et “müü mulle see pastakas” on natukene aegunud. 

Lõppude lõpuks me otsime ikkagi karakterit ja seda x factorit, mis inimestele sobib. Tee, mida sa teed, müü, mida sa müüd, aga kliendid osatavad meie käest eelkõige vastastikust lugupidamist ning üksteise mõistmist. Alles siis toodet või teenust.

6.     Kas ta sobib sinu tiimi?

Kasuta kogu värbamisprotsessi selleks, et see kindlaks teha.

Erinevaid võimalusi on palju. Tähtis on teada, milliseid omadusi sa oma kandidaadi juures kõige rohkem näha soovid ja kuidas sa tema sobivust proovile paned.

7.     Palka oma fännid.

Otsi oma potentsiaalsete ja praeguste tiimiliikmete seast sinu toote või teenuse, filosoofia, missiooni ja väärtuste evangeliste.

Ma arvan, et me kõik nõustume mõttega – pole mõtet kedagi lihtsalt tööle võtta, et kohta täita. Kui inimesel puudub mingi kindel side sinu toote või teenusega ning ta ei usu, mida te koos meeskonnaga teete, siis ei saa sellel ka tulemust olla, eks?

Kindlasti küsi, mida ta sinu tootest või teenusest juba teab, miks see talle meeldib ja miks teie missioon talle oluline on. Inimesel peab olema põhjus MIKS ta midagi teeb.

8.     Parimate ettevõtete töötajad jagavad nende väärtusi.

Nad ei ilmu lihtsalt niisama tööle. Nad jagavad sinu ettevõtte väärtusi, tõekspidamisi vabatahtlikult ka ettevõttest väljapoole ja toovad sinu brändile uusi fänne.

Mõtle korraks enda peale. Kui keegi küsib sinu käest, et mis tööd sa teed ja kus sa töötad? Kuidas sa sellele vastad? Kui sul ei lähe oma elukutset, töökohta ja töökaaslasi kirjeldades “silmad põlema”, siis oled ilmselgelt vales kohas.

Jällegi tõstatan küsimuse, et MIKS sa teed seda, mida sa teed? Kas sinu inimesed oskavad selgelt öelda, MIKS nad sinuga ühiseid väärtusi jagavad ning ennast iga hommik voodist välja ajavad, et koos tiimiga ühiseid eesmärke täita?

Iga ettevõtte kuvand on täpselt selline nagu sinu kliendid ja töötajad/töökaaslased kirjeldavad. 

Millised samasugused väärtused ja uskumused ühendavad sinu ettevõtet ja sinu parimaid tiimiliikmeid ning parimaid kliente?

 

#26 12 mõtet, kuidas luua A-klassi superstaaride meeskond - 3. osa.

#26 12 mõtet, kuidas luua A-klassi superstaaride meeskond - 3. osa.

#24 12 mõtet, kuidas luua A-klassi superstaaride meeskond - 1. osa.

#24 12 mõtet, kuidas luua A-klassi superstaaride meeskond - 1. osa.