Tere,

Tänan teid, et olete leidnud oma tee minu blogisse.

Jagan siin oma mõtteid ja kogemusi klienditeeninduse teemal ning kõige muu kohta, mis vähegi klienditeenindusega põimub.

Head lugemist!

#24 12 mõtet, kuidas luua A-klassi superstaaride meeskond - 1. osa.

#24 12 mõtet, kuidas luua A-klassi superstaaride meeskond - 1. osa.

Olen eelnevates blogipostitustes korduvalt maininud, miks on sinu meeskonda A-klassi mängijaid / Superstaare vaja. Sinu ettevõte ja selle kultuur on täpselt sinu inimeste nägu. Ainuke küsimus on see, mitme millist meeskonda soovid?

Loo ja rakenda innovatiivne värbamise ja töötajate hoidmise protsess, mis toetab sinu teeninduse missiooni.

Korralik värbamine on väga aeganõudev ja pikk protsess. Varu endale aega ja kannatust. Tasuks on see-eest väga suure tõenäosusega sobiv karakter, kellest enda ettevõtte väärikas nägu kujundada.

1. Vaata väljapoole oma valdkonnast, et tuua teistest teenindussektoritest uut ja värsket vaatenurka.

Et pakkuda parimat teenust ei ole sul vaja varasemat konkreetse valdkonna teadmisi. Sul on vaja oskust saada inimestega kiiresti hea kontakt. Palgates inimesi teistest valdkondadest võid saada palju head uut lähenemist erinevatele olukoradele ja nende lahendamisele.

Erinevate valdkondade segunemine teeb sinu äri oluliselt dünaamilisemaks ja universaalsemaks ning lisab juurde palju erinevaid väljundeid personaalsema teenuse pakkumiseks.

2. Ära hoia kinni inimestest, kes ei vasta sinu ettevõtte teenindusstandarditele.

Parimad ettevõtted lähtuvad alati ühest põhimõttest. Nad võtavad oma tiimi alati inimesi, kes sobivad nende kultuuri. Nad eelistavad alati hea suhtumisega inimesi, kellest vormida teeninduse superstaarid.

Omamoodi oskus on tabada ära, kui inimene ei sobi ning temaga õigel hetkel lahku minna. Et seda olukorda kuidagi meeldivamaks teha, tuleb kindlasti uue tiimiliikmega üks ühele kõik ootused, õigused ja kohustused korralikult läbi arutada. See teeb ootustele mittevastavuse korral lahkumineku natuke vähem emotsionaalsemaks.

3. Vaata perioodiliselt üle oma boonuste ja kompensatsioonisüsteem.

Leia sinu töö iseloomule vastav võimalus teha nende töötasu tulemustest sõltuvaks. See on kasulik nii tiimiliikme motivatsioonile kui ka ettevõtte tulemustele. Superstaarid tahavad kogu aeg millegi nimel tööd teha ning millegi poole liikuda.

748.jpg

4. Palka suhtumist ja alles siis treeni oskusi.

Õige suhtimise all pean silmas siirast tahet ja soovi teha midagi enamat, kui temalt oodatakse. Sa ei pea talle juhiseid andma ning skripti kirjutama, millal täpselt midagi kliendile öelda. Ta teab täpselt, mida ja kuidas teha.

Tehnilised teadmised on toredad ja tulevad alati kasuks, aga teenindus on loov töö. Inimesed on kõik erinevad ning nendega suhtlemine ja nendest arusaamine nõuab kõrget emotsionaalset intelligentsust.

 

JÄTKUB....

#25 12 mõtet, kuidas luua A-klassi superstaaride meeskond - 2. osa.

#25 12 mõtet, kuidas luua A-klassi superstaaride meeskond - 2. osa.

#23 Klient ei ole kuningas, vaid sinu koostööpartner.

#23 Klient ei ole kuningas, vaid sinu koostööpartner.